לדף הבית  
חוות השומר חדשות אודות גלריות וקישורים מורשת רפול האדם

קטעי עיתונות

 מתוך אתר דובר צה"ל 24 למרץ 2010

בסימן 110 שנים לחוות סג'רה ו-100 שנים לארגון 'השומר'.
רוני אפרת ויונתן אוריך

 

השבוע ציינו בבסיס הטירונים הצבאי 'חוות השומר' של חיל החינוך, יום בסימן 110 שנים לחוות סג'רה ו-100 שנים לארגון 'השומר'. היום החוויתי הוא פרי שיתוף פעולה של הרשות לשימור אתרים, המועצה האזורית גליל תחתון, הישוב אילנייה ובסיס 'חוות השומר'. בפעילויות השונות השתתפו כמאה אזרחים שהוזמנו לאירוע וכ-50 חיילים, מהבסיס.

חוות סג'רה, הממוקמת בתחומו של בסיס 'חוות השומר', מהווה ציון דרך משמעותי בתולדותיו של היישוב העברי וההתיישבות השיתופית. ארגון השמירה העברי 'בר גיורא', שנועד להעביר את השמירה על היישובים העבריים לידיהם של שומרים עבריים, במקום הצ'רקסים, החל לראשונה לשמור בחוות סג'רה ועל כן הקים בה את מרכז הארגון.

המוסד החינוכי 'חוות השומר', שקדם כמובן לבסיס הצבאי המאכלס את המקום בימים אלו, נוסד בשנת 1956. כיום, מהווה 'חוות השומר' בסיס טירונים מאוכלוסיות מיוחדות (מקא"ם), תוך העברת טירונות צבאית ייחודית, ברמת רובאות 02.

היום נפתח בסיור בקיבוץ בית קשת, בצריפו של נשיא המדינה השני, יצחק בן צבי. הצריף של הנשיא השני שוקם לאחרונה ע"י המועצה לשימור אתרים. המשכו, בהצגה ייחודית "סיפור אהבה ארץ-ישראלי", המתארת כיצד פגישה מקרית מציתה אהבה ממבט ראשון על רקע ימי קום המדינה. סיפור אהבתם של מרגלית ועמי, בין השנים 1942 ל-1948, כשברקע האירועים הסוערים שקדמו להקמת המדינה ופרוץ מלחמת השחרור. המחזה, המבוסס על סיפור אמיתי, התחבר לקהל המוזמנים עם המסרים החינוכיים וה

חזרה >>
created by CyberServe כל הזכויות שמורות לעמותה להנצחת והנחלת מפעלות חייו של רפאל איתן (ע"ר) © 2007     
כתובת: תל עדשים, 19315  |  טלפון: 050-2008220   |  צור קשר