לדף הבית  
חוות השומר חדשות אודות גלריות וקישורים מורשת רפול האדם

מלחמת ששת הימים

 לאחר שסיים את התקופה הקצובה לתפקידו כמפקד חטיבת הצנחנים, שוחח רפול עם הרמטכ"ל רבין וביקש ממנו להישאר שנה נוספת בתפקיד , לאור הישגיה הטובים של החטיבה בפיקודו והערכתו כי צפויה מלחמה בתוך זמו קצר. 

רבין, שהעריך את רפול כלוחם וכמפקד עוד מהיכרותם בפלמ"ח, (רבין היה מפקד חטיבת "הראל" בשורותיה לחם רפול) הסכים לבקשתו של רפול. רפול לא טעה - כחצי שנה אח"כ פרצה מלחמת ששת הימים. 

 בזחלם הפיקוד במלחמת ששת הימים
בסיני 1967

 

החטיבה בפיקודו של רפול פעלה בחזית הדרום וכבשה את רצועת עזה, שטחים באזור רפיח המצרית וצפון סיני, לאורך החוף ובהתקדמות אל עבר התעלה.
 באחד הקרבות, נפצע רפול בראשו במהלך התקדמות לעבר העיירה המצרית קנטרה. על תחושתו ברגע הפציעה מספר רפול: "המשכנו להתקדם על הכביש לעבר קנטרה, וראינו שורת חיילים מצריים בעמדות בניצב לכביש. הדבר הבא שאני זוכר מאותן דקות שירד לי מסך בצבע חום לפני העיניים. הספקתי להיאחז בדופן של הזחל"מ ולא התמוטטתי מיד על הקרקע. אחר כך כששחזרתי את אותן שניות חשבתי, שאילו מתי, הייתי רואה מסך שחור מול העיניים. החבר,הורידו אותי מהזחל"ם. אמרתי רק מילה אחת" "ישראל".

 במלחמת ששת הימים 1967

 

החברה הבינו שכוונתי היא ישראל גרנית, הקצין הבכיר אחרי, יקבל לידיו את הפיקוד... המלחמה הסתיימה עבורי כשחייל מצרי פגע בכובע המצחייה שלי... לאחר שנפצעתי חיילים שלי התווכחו אם הייתי בהכרה בעת הפינוי &

חזרה >>
created by CyberServe כל הזכויות שמורות לעמותה להנצחת והנחלת מפעלות חייו של רפאל איתן (ע"ר) © 2007     
כתובת: תל עדשים, 19315  |  טלפון: 050-2008220   |  צור קשר