לדף הבית  
חוות השומר חדשות אודות גלריות וקישורים מורשת רפול האדם

לחם, יין, שמן ועץ

חקלאות וזיתים

 את חייו הצעירים כילד, בילה בין השדות והחלקות החקלאיות של תל עדשים. כבר כילד וכנער, היה שותף לכוח העבודה החקלאי של הכפר. גם לאחר מלחמת העצמאות, שב למשך שנתיים לעבודה חקלאית במטע הזיתים, אולם לבסוף חזר והתגייס לצה"ל בביקוריו בכפר במהלך החופשות, היו מטעי הזיתים, אחד האתרים הראשונים אליהם היה מגיע. נראה שעצי הזית, יותר משהיו "מוצר חקלאי", היוו עבור רפול מקור לשקט, לשלווה, להתמודדות עם המטענים הקשים שדורש השרות כמפקד בצה"ל.
חברו של רפול, יצחק גרנוב, מספר על העבודה המשותפת: "גם לאחר שרפול התגייס לצה"ל, הוא לא היה מפספס הזדמנות להגיע ולעבוד בזיתים". לאחר שיחרורו מצה"ל ב - 1983, הקים רפול בית-בד לייצור שמן זית. השמן היה ללהיט בחנויות במשך תקופה קצרה, ולו בזכות ה"גימיק" השיווקי של "השמן של רפול".
עפרה מאירסון-איתן, אשתו של רפול בנישואיו השניים, מספרת כי לעתים, כשהייתה מגיעה אל הכפר, הייתה רואה אותו עם חולצה פתוחה (או בלי) במגפי עבודה, מבוסס בבוץ, עם כובע וחיוך רחב: "העבודה באדמה הייתה משהו כל כך טבעי עבורו, הוא הרגיש ממש חלק אחד עם הקרקע. בחום היוקד או בגשם כבד -זה משהו באהבה האמיתית לארץ, לרגבים, למקום הזה, שהוציא ממנו הרבה מאוד אנושיות

לחם, שום ושמן זית - הצצה לצלחת של רפול

 

הוא נהג לפתוח את הבוקר בשתיית כוס שמן זית, לא היה יכול לסיים ארוחה בלי פרוסת לחם וממש, אבל ממש, אהב שום. עופר ורדי מספ

חזרה >>
created by CyberServe כל הזכויות שמורות לעמותה להנצחת והנחלת מפעלות חייו של רפאל איתן (ע"ר) © 2007     
כתובת: תל עדשים, 19315  |  טלפון: 050-2008220   |  צור קשר