לדף הבית  
חוות השומר חדשות אודות גלריות וקישורים מורשת רפול האדם

עבודה, אדמה ואהבת הארץ

רפול ראה את עצמו כאיש עבודה.
החינוך שספג מילדותו, אופיו הצנוע והחרוץ והתעקשותו על עשיית המלאכה בעצמו, היו בבסיס העשייה שלו לאורך השנים בכל המסגרות והיוו דברים שדרש לא רק מעצמו, אלא גם מאחרים. סקירה קצרה זו, על קצה המזלג, תיתן הצצה למקומות בהם באה לידי ביטוי אהבת הארץ ואהבת העבודה של רפול.

אדם חרוץ ובעל יד עובדת אינו עוזב את המולדת, בטלן ובלתי נחוץ תמיד חולם על ארץ חוץ .
חמשיר מפרי ידו של רפאל איתן ז``ל

אהבת הטבע ונופי הארץ.

רפול אהב את הטבע בארץ ואהב מאד לטייל ביחד עם חבריו בשבתות, בשדות העמק, בגליל וגם בנופיה המדבריים של הארץ. גם אם משפחתו אהב לטייל, ותמיד התפעל מנופיה של הארץ, מחיות הבר המצויות בה ומהצמחים הצומחים לאורך שביליה.
בספרו הביוגרפי "מצנח רביעי נפתח", מספר רפול על אהבתו לארץ כמשהו ששזור בכל עשייתו ובכל התחנות בחייו: "בין השורות ביטאתי את אהבתי העזה לארץ ישראל, לאנשיה, לנופיה ולטבע שבה, כך שהקורא יכול למצוא גם את רשמי ממסעותיי, ברכב, ברגל ועל כנף הדאון והמטוס, בכל חלקי הארץ. ואכן, אהבתו של רפול לנופי הארץ התבטאה גם בטיסותיו בשמי הארץ. כמי שהחזיק ברישיון טיס ועסק גם בדאייה, רפול אהב להביט מלמעלה על נופיה של הארץ, לקבל עוד פרספקטיבה, לגלות דברים. כך למשל, במקרה הבא: בהיותו מפקד חטיבת הצנחנים סיפר אחד מטייסי המסוקים שפעלו עם החטיבה כי פגש בנשר שחור. הדבר סיקרן את רפול, והוא לקח פייפר ושני מלויים, וטס לחפש את הנשר. במהלך הטיסה, פגשו בנשר ובנשר נוסף ונדמה היה להם שהנשרים חגים במבנה של 

חזרה >>
created by CyberServe כל הזכויות שמורות לעמותה להנצחת והנחלת מפעלות חייו של רפאל איתן (ע"ר) © 2007     
כתובת: תל עדשים, 19315  |  טלפון: 050-2008220   |  צור קשר