לדף הבית  
חוות השומר חדשות אודות גלריות וקישורים מורשת רפול האדם

משה גרנות / הנער מתל-עדשים
מנחם מ. פאלק, 14/09/2006
לאחרונה קיבלתי לידי את ספרו של דר' משה גרנות, "הנער מתל-עדשים". זהו ספר לבני הנעורים, הכולל 123 עמודים וראה אור ב-הוצאת דני ספרים, בתחילת השנה, שנת 2006.

משה גרנות הוא סופר, סופר ילדים, מבקר, מסאי ועורך. הוא פרסם עשרות סיפורים, מאות מאמרים וערכים לאנציקלופדיות, ולמעלה מ 40 ספרים בסיפורת, ספרים לילדים ולנוער, ספרי הגות וחינוך, וכן ספרי לימוד וספרי עזר. הוא ערך ספרים, סדרות, אסופות ושנתונים. לאחרונה ערך דר' משה גרנות את "לקסיקון הסופרים העברים בהווה" לקסיקון שראה אור בהוצאת אגודת הסופרים (לקסיקון בהיקף כזה פורסם על-ידי ג' קרסל בשנות החמישים). סיפורי הילדים של משה גרנות להיות כמו כולם, הנדר, מיקי, הארמון הקפוא, המלאך שמוחק זיכרונות, אניזו שודרו ברדיו בהמשכים.

אני חייב להודות שאינני נוהג לקרוא רומנים היסטוריים או ספרים ביוגרפיים. בימים אלו, ובגילי המופלג... גם איני נוהג לשקוע בקריאת ספרי נוער. יש להוסיף לכך שלא הכרתי מקרוב את רפול האיש. בעבר לא התוודעתי למעשיו ועלילותיו של רפאל איתן -  הרמטכ"ל במילואים , ועל כן גם לא נמניתי, לא בין מעריציו ולא בין מתנגדיו, פשוט לא ידעתי רבות עליו מעבר למפורסם בעיתונות, וזאת למרות שפגשתי אותו במקרה פעם, בהיותו שר.

יחד עם זאת, עם קבלת הספר של משה גרנות התחלתי לעיין בו, בתכנו, ובעקבות הסקרנות הטבעית המשכתי לקרוא בו. מרגע זה היה קשה להפסיק ולקרוא. הסיפורים המופיעים בספר תפסו אותי מיד. השפה השוטפת, האירועים המסופרים בצורה מעניינת וזורמת, העובדה שחלק מהש&#

חזרה >>
created by CyberServe כל הזכויות שמורות לעמותה להנצחת והנחלת מפעלות חייו של רפאל איתן (ע"ר) © 2007     
כתובת: תל עדשים, 19315  |  טלפון: 050-2008220   |  צור קשר